DRAAMA 2017

/ muljed / hetked / killud / fragmendid / katked / festivalist DRAAMA 2017

Päeva kokkuvõte: Ildikó Sirató ja Móni Segesdi

Ungari väliskülalised_Linda Liis Eek-4

Eesti teatrit iseloomustab Draama festivalil pea viisteist aastat osalenud ungarlanna Ildikó Sirató eestikesksena ja eestlastele mõelduna, mis ei tegele globaalsete probleemidega. Selle tendentsi kummutas tema sõnul ümber aga aktuaalse probleemiga tegelenud VAT teatri „Mr. Green“ – loodusest aina enam võõranduvad inimesed ja loodusvaradega hoolimatult ümber käimine on kogu Euroopat ühendav murekoht. „Me ei ole digitaalsed, me oleme inimesed,“ kommenteeris Sirató. Etendus tõi teravalt esile teatri ja tehnoloogia suhte ning kohati tekkis küsimus, kust jookseb lavastustes piir teatri ja tehnoloogia vahel.

Sarnaseid emotsioone tekitas ka Cabaret Rhizome´i esietendus „Puugi protsess“, mis tõstatab väliskülaliste delegatsiooni teise ungarlanna Móni Segesdi arvates küsimuse, kuivõrd on sellised interaktiivsed etendused enam teater ja kui palju sõltub etenduse kordaminek ainuüksi tehnika tööst. Nagu esietendusel selgus – kui tehnika vedast alt, jäigi mäng kohe katki.

„Puugi protsessist“ rääkides ei saanud naised ümber ka analoogiast Ungari riigi praeguse käekäiguga – jõuetuse tunne, mis etenduse käigus aeg-ajalt tekkis, meenutas vägagi praeguste Ungari riigi kodanike situatsiooni: tehakse kõike, et olukorda parandada, mõistes ühtlasi oma ponnistuste mõttetust.

Toimetas Laura Porvart.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Informatsioon

This entry was posted on 08.09 2017 by in Festival 2017.

Navigeerimine

%d bloggers like this: