DRAAMA 2017

/ muljed / hetked / killud / fragmendid / katked / festivalist DRAAMA 2017

“Eluaeg”: sisekaemuslik kiri vaatajalt

KMK2

Päevadest saavad nädalad, nädalatest kuud ja kuudest aastad. Aastaid jäävad üksteisest eristama suursündmused. Suursündmused aga on meie kõigi eludes sarnased – kolimine, töökoha vahetus, lähedase kaotus, teise poole leidmine. G9 „Eluaeg“ joonib kahekordselt alla tõsiasja, et meie kõigi teekonnad, ehkki esmapilgul nii ainulaadsed, on kokku pandud ühtedest ja samadest pusletükkidest.

Alustasin rännakut Markus Robami grupis ja tundsin end taaskord koosnevat tiigrist ja konnast ja kutsikahännast. Tundsin endas taas seda impulssi, mis ühendab kõiki poisse nende kujunemisaastatel.

See ürgmehelik tung on ühisnimetaja kõigil uka-uka mängudel, salaja nurga taga libistatud esimestel õllepurkidel ja oksajupiga kevadvetele teerajamistel.

Majja jõudnuna kerkis minu hinge süvasopist esile lapsepõlvest pärit mälupilt, millega seonduv emotsioon täiskasvanud minale seni arusaamatu ja alusetu tundunud oli. Sain esimest korda elus võimaluse selle endast välja elada. Päev hiljem neid ridu kirjutades tunnen, et hingan vabamalt.

Progress marsib armutult edasi ning sellega kohanemine hõlmab meie ajast ja tähelepanust aina suurema osa. Siiski sai õhtu jooksul selgeks, et oma loo peatükke peame kirjutama siiski iseseisvalt. Vaakumit, mille jätab meie hinge igapäevane kiire ja moodsatele ebajumalatele ohvrite toomine, tehnoloogia täita ei suuda.

Kristjan Martin Kasterpalu, DRAAMA 2014 programmijuht

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 06.09 2016 by in Festival 2016.

Navigeerimine

%d bloggers like this: