DRAAMA 2017

/ muljed / hetked / killud / fragmendid / katked / festivalist DRAAMA 2017

Parima uue teatriteksti kirjutas Toomas Suuman

Näidendivõistluse parimad (vasakult): Ott Aardam, Martin Algus, Andra Teede, Urmas Lennuk (Viktor Kingsepa ametlik esindaja) ja Toomas Suuman. Foto: Lauri Kulpsoo

Näidendivõistluse parimad (vasakult): Ott Aardam, Martin Algus, Andra Teede, Urmas Lennuk (Viktor Kingsepa ametlik esindaja) ja Toomas Suuman. Foto: Lauri Kulpsoo

Täna kuulutati draamafestivalil välja Eesti Teatri Agentuuri korraldatud näidendivõistluse parimad tööd, välja jagati üks esimene, üks teine ja kolm kolmandat kohta.

Esimese preemia vääriliseks tunnistati näitleja ja lavastaja Toomas Suumani painav ja kirglik draamatekst “Viimase öö õigus”. Näidendi tegevus toimub 20. sajandi alguse Eesti mõisas, kus endistest otsustajatest on jäänud järele purupaljad ja saamatud pagulased omaenda kodus ning võim on läinud pärismaalaste kätte. “Viimase öö õigus” vaatleb nende muutuste tagajärgi eelkõige noorema põlvkonna silmade läbi, kel pole uues rollis kelleltki olemist õppida. Omamoodi jutustab autor selle looga ka Eesti täiskasvanuks saamise lugu.

Teise koha pälvis vabakutseline näitleja, tõlkija ja näitekirjanik Martin Algus, kelle uut näidendit “Väävelmagnooliad” iseloomustas konkursi žürii kui dünaamilist ja luulelist ühe identiteedi kujunemise lugu. Kolmandat kohta jagasid Ott Aardami “Jää”, Viktor Kingsepa “Minu tänav” ja Andra Teede “Estoplast”. Veel märgiti ära kolm võistlusteksti, millega saab tutvuda Eesti Teatri Agentuuris.

Tänavusele näidendivõistlusele saadeti 82 uut teatriteksti. Žüriisse kuulusid Jan Kaus (esimees), Andrus Laansalu, Mari-Liis Lill, Ene Paaver, Jukka-Pekka Pajunen, Marius Peterson ja Anne Türnpu. Näidendivõistlusi on korraldatud alates 1995. aastast. Kaheksateist aasta jooksul on Eestis ning välismaal lavale, teleekraanile ja raadioeetrisse jõudnud kümneid võistlustekste ning mitmed võidutöödest on lavastamisel juba teist või kolmandatki korda. 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 06.09 2013 by in Festival 2013 and tagged .

Navigeerimine

%d bloggers like this: